barmin
10 بهمن 1401 - 16:28

امام جمعه اراک: تعداد مدارس حوزی استان مرکزی قبل از انقلاب ناچیز بود‌

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فعالیت ۵۰ مدرسه حوزوی در استان گفت: قبل از انقلاب این چنین نبوده و تعداد مدارس حوزه‌های علمیه بسیار کم و ناچیز بوده است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با مدیران حوزه‌های علمیه خواهران استان مرکزی با اشاره به فضیلت‌های ماه شعبان و رجب اظهار داشت: پیام ماه شعبان و رجب، ولایتمداری و افزایش شناخت از جایگاه اصل مترقی "ولایت فقیه" است، تبعیت‌پذیری محض از ولایت، همواره رمز موفقیت و پیروزی مسلمانان است که اقتدار جهان اسلام را تضمین می‌کند.

وی افزود: ماه رجب و شعبان، از ماه‌های پر فضیلت است و از فضلیت‌های این ماه، آمادگی انسان برای ورود موفقیت آمیز به ماه رمضان و ماه میهمانی خداست و این ایام فرصت مناسبی برای عاشقان اهل بیت(ع) است که باید قدر این فرصت را بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: حوزه‌های علمیه به مانند دانشگاه اهل بیت (ع) است که همه افراد باید در این دانشگاه برای کسب نمره قبولی تلاش کنند بنابراین توصیه بنده به شما اهمیت به تلاش و تحصیل بیشتر در دانشگاه اهل بیت(ع) است اگر در این میدان نمره قابل قبولی کسب کنیم در میدان‌های دیگر نیز می‌توانیم موفق باشیم چراکه این نخستین میدان در راه موفقیت همه ما است.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: امروز حوزه‌های علمیه از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند و باید تمامی‌ اهتمام خود را در راستای توسعه حوزه‌های علمیه و مراکز فقهی و دینی و تربیتی‌ به‌کار گرفته و اسلام‌شناسان برجسته‌ و فقیهان گران‌مایه و خبرگان برگزیده‌ و مفسران معرف دین و عالمان به الله‌ تربیت کنیم تا مشعل‌داران هدایت‌ باشند و موجب ارتقای باورهای عمیق‌ دینی در جامعه اسلامی و پاسداری و صیانت از ارزش‌های قرآن و عترت و نظام اسلامی شوند.

وی حوزه علمیه را کانون گسترش فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه برشمرد و ادامه داد: حوزه‌های علمیه به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای فرهنگ‌ساز جامعه و در نهایت ترویج اخلاق حسنه در جامعه است که به توسعه علوم اسلامی و پیشرفت در مسائل مذهبی کمک می‌کند همچنین حوزه‌های علمیه کانون انسان‌سازی و هدایت معنوی جامعه است و در تربیت دینی و اخلاقی جوانان نقش به سزایی دارند.

امام جمعه اراک با اشاره به ایام‌الله دهه فجر بیان کرد: دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای تشریح و تبیین آرمان‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی است، انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران داشته که باید قدردان این نعمت‌ها بود، هم‌اکنون تعداد مدارس حوزوی در استان مرکزی حدود 50 مدرسه است که به برکت انقلاب ایجاد شده است در حالی که قبل از انقلاب این چنین نبوده و تعداد مدارس حوزه‌های علمیه بسیار کم و ناچیز بوده است.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران ریشه مردمی داشته و پیروزی انقلاب به همت مردمی در پیروی از امام راحل بود و به عبارتی ما نسبت به شهدا، امام، انقلاب و نسل‌های آینده مدیون هستیم و اگر غفلت کنیم باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم بنابراین باید در راستای ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای نظام تلاش کرد.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007970