barmin
11 بهمن 1401 - 01:01

شروع رزمایش ضد تروریستی تکاوران ترکیه و پاکستان

تکاوران ترکیه و پاکستان رزمایش ضد تروریستی «آتاتورک-2023» را آغاز کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری روز دوشنبه از شروع رزمایش ضد تروریستی کماندوهای ترکیه و پاکستان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»،نیروهای  پاکستان و ترکیه روز دوشنبه تمرینات نظامی مشترک خود را در شمال غربی پاکستان آغاز کردند. مراسم افتتاحیه این رزمایش با حضور مقامات دو کشور برگزار شد.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه در این زمینه آمده است: «نیروهای ویژه ترکیه و پاکستان در این رزمایش شرکت دارند.»

این رزمایش ۲ هفته‌ای که «آتاتورک-۲۰۲۳» نام دارد با هدف تقویت شیوه‌‌های مبارزه با تروریسم انجام می‌شود. بر اساس این بیانیه، این رزمایش بر پاکسازی مکان‌های اختفای تروریست‌ها از جمله غار، آموزش تک تیرانداز، آموزش مقابله با وسایل انفجاری دست ساز و مراقبت‌های پزشکی رزمی متمرکز خواهد بود.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرده که این رزمایش به منظور ارتقای همکاری بین دو کشور در راستای مبارزه با تروریسم است.  جزئیات بیشتر این رزمایش مشترک به دلایل امنیتی اعلام نشده است.

پیشتر نیز این دو کشور همراه با جمهوری آذربایجان از رزمایشی را موسوم به «دوستی سه برادر– ۲۰۲۱» با میزبانی باکو به مدت یک هفته برگزار  شد. وزارت دفاع ترکیه در آن برهه اعلام کرد که هدف از این رزمایش همبستگی بیشتر میان سه کشور، تبادل تجربیات و اطلاعات نظامی است.

پاکستان و ترکیه از جمله حامیان باکو در جریان جنگ ۴۴ روزه با ارمنستان بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی بودند.

 

 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008955