barmin
10 بهمن 1401 - 12:29

بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی محور چالوس

کرج- رئیس اداره ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی راهداری البرز از اجرای پروژه روکش آسفالت محور سیرا- کل‌ها- کلوان خبر داد و گفت: راه ارتباطی ۱۰ روستای محور کرج- چالوس آسفالت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ملک‌حسین سیاهپور صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از محورهای روستایی استان البرز از اجرای پروژه روکش آسفالت محور روستایی سیرا- کل‌ها- کلوان خبر داد و گفت: این پروژه از اسفندماه سال گذشته آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجرا شد، افزود: با اجرای این پروژه راه ارتباطی ۱۰ روستای محور کرج- چالوس آسفالت شد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۹۵ درصد از راه‌های روستایی البرز آسفالت شده‌اند، گفت: از مجموع ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ۲۴۸ روستا دارای راه آسفالته هستند.

رئیس اداره ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی راهداری البرز در پایان با اشاره به اینکه منبع تأمین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌های روستایی از محل منابع اعتبارات استانی است، یادآور شد: امسال ۱۷ پروژه راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۴۴ میلیارد تومان در استان اجرایی شد.

لازم به ذکر است طول راه‌های اصلی، شریانی، بزرگراهی و آزادراهی استان در مجموع ۴۱۰ کیلومتر و طول راه‌های روستایی البرز تقریباً دو برابر این رقم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007228